آخرین وضعیت كووید ۱۹ در استان البرز تا 16 شهریور

8 بیمار کووید 19 در البرز جان باختند

از دیروز تا امروز ۱۶ شهریور - ۶۰ بیمار با علائم كووید 19 در مراكز درمانی استان بستری شده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : از دیروز تا امروز ۱۶  شهریور  - ۶۰ بیمار با علائم كووید 19 در مراكز درمانی استان بستری شده اند.

وی افزود: مجموع کل  موارد بستری شامل ( قطعی ، محتمل و مشکوک ) از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز    ۱۵ هزارو ۷۷۶ نفر  بوده که از این تعداد  ۱۵ هزار و ۲۳۴ نفر مورد قطعی مثبت  و بستری بوده اند. 

دکتر فتحی با بیان اینکه در حال حاضر  تعداد ۳۹۳ نفر شامل موارد ( قطعی ، محتمل و مشکوک ) در مراکز درمانی بستری هستند افزود: از این تعداد  ۱۶۶ نفر بیمار قطعی کووید 19 می باشند. 

سرپرست  دانشگاه عنوان کرد: در ۲۴ساعت گذشته تعداد ۴۵۱ نفر سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی  استان با علائم مشکوک مراجعه کرده اند که ۶۰ مورد در بیمارستان ها بستری شده اند .

دکتر فتحی با اشاره به اینکه تعداد  ۹۳بیمار بستری شده جوان و پایین تر از سن پنجاه هستند تصریح کرد : تعداد بیماران بستری شده ی بد حال در ۲۴ ساعته گذشته به ۱۰۸ نفر رسید. 

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۸  بیمار کووید 19 جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان این بیماری  در استان به   ۹۷۵ نفر رسید .

دکتر فتحی در پایان تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۴هزار و ۴۰۰ نفر  از مراکز درمانی ترخیص و خوشبختانه  طی ۲۴ ساعت گذشته  ۴۸ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.